SIKÇA SORULAN SORULAR

GÖREVLİ İŞLEMLERİ


                     A- ÖSYM SINAVLARINDA GÖREV TALEBİ

      ÖSYM sınavlarında görevlendirmeler ÖSYM Sınav Görevlilerini Belirleme ve Görevlendirme İlkeleri dikkate alınarak  yapılmaktadır. (Dosyayı indir)  
Bu nedenle,ÖSYM sınavlarında görev almak isteyen öğretim üyelerinin, öğretim görevlilerinin, idari personelin ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan öğretmenlerin yapmaları gereken iki husus bulunmaktadır:

1-Başka bir ÖSYM merkezine kayıtlıysanız oradaki kaydınızı mutlaka sildiriniz.
2-Çalıştığınız birime kaydınızı yaptırınız. Bu kayıtlar Üniversitemize bağlı birimlerde Fakülte/Yüksekokul Sekreterlerince, Milli Eğitime bağlı okullarda ise Bina Üst Yetkilisince yapılmaktadır. Unvan değişikliğiniz olduğunda da aynı yere müracaat ediniz. 

                   B- AÖF SINAVLARINDA GÖREV TALEBİ 

        AÖF sınavlarında görevlendirmeler ise; her yıl düzenli olarak Üniversitemize bağlı birimlerde görev yapan akademik, idari personelin ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan öğretmenlerin görev isteme taleplerine göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesince yapılmaktadır.
Bu nedenle, AÖF sınavlarında görev almak isteyen akademik, idari personelin ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan öğretmenlerin yapmaları gereken iki husus bulunmaktadır:

1-Başka bir AÖF merkezine kayıtlıysanız oradaki kaydınızı mutlaka sildiriniz.
2-Çalıştığınız birime kaydınızı yaptırınız. Bu kayıtlar Üniversitemize bağlı birimlerde Fakülte/Yüksekokul Sekreterlerince, Milli Eğitime bağlı okullarda ise Bina Üst Yetkilisince yapılmaktadır. Unvan değişikliğiniz olduğunda da aynı yere müracaat ediniz. 

                C- ÖSYM-AÖF SINAVLARINDA ÇIKAN GÖREVİN İPTALİ
 
      ÖSYM sınavlarında görev almak istemeyenler, görev talep zamanlarında istekte bulunmazlarsa görev almaları söz konusu olamaz. Yine görev talebinde bulunduktan sonra görev çıkması durumunda onay/iptal işlemlerini gerçekleştirmedikleri takdirde görev alamayacaklardır. Açıköğretim sınavlarında görev almak istemeyenler ise taleplerini Üniversitemize bağlı birimlerde Fakülte/Yüksekokul Sekreterliklerine, Milli Eğitime bağlı birimlerde ise Bina Üst Yetkilisine iletebilirler.

    ÖSYM ve AÖF sınavlarında görev talebinde bulunup da çıkan görevi onaylayanlar daha sonra bunu iptal etmek isterlerse mazeretlerini belirten dilekçeyi Üniversitemize bağlı birimlerde Fakülte/Yüksekokul Sekreterliklerine, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı birimlerde ise Bina Üst Yetkilisi aracılığıyla İl Sınav Koordinatörlüğümüze ivedi bir şekilde iletmeleri gerekmektedir.Geçerli bir mazereti bulunmaksızın sınav görevine gitmeyen görevlilere sınavlarda bir daha görev verilmeyecektir.
  
    Sözlü ya da telefonla iletilen iptal talepleri kesinlikle dikkate alınmayacaktır.
 
 
 
ADAY İŞLEMLERİ 
 
             A-SINAV GİRİŞ BELGESİ ADRESİMİZE GÖNDERİLECEK Mİ ?
  
     ÖSYM Başkanlığı’nın 2011 ve sonrasında yapacağı sınavlarda sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar bu belgeleri bireysel şifreleri ile ÖSYM'nin web sayfasından http://ais.osym.gov.tr/'ye bağlanarak kendileri edineceklerdir.
 .


             B-SINAV SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ ?
 
    www.osym.gov.tr web adresine bağlanarak bireysel şifrenizle öğrenebilirsiniz.
 
 
            C-SINAV SONUÇ BELGESİNİN ONAYLANMASI. 
 
     İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü olarak hiçbir belgeyi onaylama yetkimiz yoktur.
 
           D-TELEFONLA ŞİFRE  ALABİLİR MİYİM ?
  
    Hiçbir şekilde “telefonla şifre verilmemektedir.” Bu    nedenle Koordinatörlüğümüzün aranmaması, büroya gelinmesi gerekmektedir. 
 
 

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret328830